Vidjela se Ronaldova izvedba, 89 poena za pobjedu

Comments · 122 Views

Nastavljeno je četvrto kolo kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024. Portugal 1-0 Island u gostima, ostvario prve 4 uzastopne pobjede i prvi u skupini s 12 bodova. Ono što je privuklo najviše pažnje u ovoj utakmici je Ronaldov nastup na terenu.

Pred kraj prvog poluvremena Portugal je izveo slobodan udarac. Ronaldo u Portugal dres 2023 s brojem 7 prvo je dobio kaznu da u šesnaestercu uhvati loptu rukom. Portugalski superzvijezda bio je bijesan, a onda je mahanjem rukama izrazio svoje nezadovoljstvo kada je napustio teren. Utakmica se nastavila, a portugalski napadač još dugo nije mogao napadati, da bi u 74. minuti Ronaldo ponovno pao na tlo i podigao špiceve protivnikovim prsima.

U 84. minuti Ronaldo je u prodoru s loptom iznenada pao na zemlju, a sudac mu je dosudio skok, a dobio je i žuti karton. Vidjevši da se utakmica bliži kraju, Ronaldo je konačno prestao s akcijom, u posljednjoj minuti Ronaldo je pogodio pred gol, a sudac je signalizirao da je pogodak važeći, čime je Portugal završio na 1:0. dresovi za nogomet Ovo je jedini postignut gol na ovoj utakmici, a ujedno i najkritičniji trenutak u Ronaldovom životu.

Ovim pogotkom Ronaldo je srušio dva povijesna rekorda, prvi je 123. gol reprezentacije, a drugi 838. gol u karijeri, oba su svjetski rekordi.